Na jaki okres wziąć pożyczkę?

Na jaki okres wziąć pożyczkę?

W życiu zdarza się wiele niespodziewanych sytuacji, w których potrzebujesz nagłego zastrzyku gotówki. Sprzyja temu zwłaszcza okres przedświąteczny, w którym jest napisany ten artykuł. Biorąc pożyczkę pozabankową, warto zastanowić się na jaki okres wziąć zobowiązanie.

Dwa najczęstsze terminy, które oferują instytucje pozabankowe to pożyczka na 30 lub na 60 dni. Z drugiej strony firmy pozabankowe coraz częściej oferują możliwość spłaty zobowiązania w ratach. Które rozwiązanie jest najskuteczniejsze?

Zastanów się jakiej kwoty potrzebujesz

Duże znaczenie ma tutaj kwota, której potrzebujesz. Często w naszym życiu pojawiają się niespodziewane wypadki jak np. zepsucie się lodówki, czy też choroba wymagająca droższych leków. Zwłaszcza pod koniec miesiąca tego typu wypadki są problematyczne, ponieważ często nie zostaje zbyt duża kwota na koncie, a jedynie środki niezbędne do utrzymania.

W takiej sytuacji świetnym pomysłem na rozwiązanie problemu jest wzięcie pożyczki pozabankowej. Jeżeli kwota, której potrzebujesz, nie jest zbyt duża, to pożyczka na 30 dni jest bardzo dobrym wyjściem, ponieważ nie wiąże się ona z dużymi kosztami. Warto jednocześnie pamiętać o tym, że biorąc pożyczkę na taki krótki okres, należy mieć pewność, że poradzisz sobie w ciągu tych 30 dni ze spłatą zobowiązania, jeżeli masz co do tego wątpliwości, to lepiej wziąć pożyczkę na dłuższy okres.

A może pożyczki ratalne?

Jeżeli potrzebujesz większego zastrzyku gotówki, to warto wziąć pożyczkę na 60 dni, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu na zgromadzenie środków niezbędnych do spłaty pożyczki. Warto również rozważyć wzięcie pożyczki ratalnej. To rozwiązanie pozwala Ci rozłożyć spłatę pożyczki na kilka miesięcy, a nawet rok.

Pożyczki ratalne zwykle wiążą się z wyższymi kosztami niż pożyczki krótkoterminowe, jednak pożyczając większe kwoty, jest to często jedyne wejście, jeżeli nie chcemy wpaść w spiralę długów.

Które rozwiązanie wybrać?

Tak naprawdę wybór okresu, na jaki bierzesz pożyczkę, zależy od wielu czynników.

- Pożyczki krótkoterminowe są świetne, gdy potrzebujesz nagłego zastrzyku niewielkiej gotówki przed wypłatą. Taka pożyczka jest w stanie uratować twoje finanse, dzięki czemu możesz poradzić sobie z niespodziewanym wydatkiem, jednocześnie nie ponosząc jakiś wielkich kosztów.

- W przypadku większych wydatków warto zastanowić się nad pożyczką, która trwa co najmniej 60 dni. Dzięki temu masz więcej czasu na zorganizowanie środków potrzebnych do spłaty pożyczki.

- Warto też rozważyć pożyczki ratalne — spłatę pożyczki można rozłożyć na kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Wiąże się to z wyższymi kosztami pożyczki, ale w niektórych sytuacjach jest to jedyne rozwiązanie.

- Jeżeli potrzebujesz nagłego zastrzyku gotówki, to wybierz pożyczki online, dzięki którym tego samego dnia będziesz wiedział, czy twój wniosek został zaakceptowany i szybko znajdą się pieniądze na twoim koncie.