Na jakich zasadach działają pożyczki od ręki?

Potrzebujesz nagłego zastrzyku gotówki? W takiej sytuacji powinieneś dowiedzieć się, czym jest tak zwana pożyczka od ręki i na jakich zasadach ona działa. Może ona uratować Cię w wielu kryzysowych sytuacjach, gdy potrzebujesz nagłego zastrzyku gotówki.

Czym charakteryzują się pożyczki od ręki?

Pożyczka od ręki jest idealna dla ludzi, którzy potrzebują gotówki szybko. Tego typu pożyczki oferują zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe. Jednocześnie w przypadku tych drugich możemy mówić o klasycznych pożyczkach od ręki. Dlaczego?

Powód jest prosty — minimum formalności. Można znaleźć pożyczki od ręki, które nie wymagają zaświadczeń o zarobkach, gdzie nie jest sprawdzany BIK. Umożliwia to szybkie otrzymanie pieniędzy.

Dużą zaletą pożyczek od ręki jest też szybkie rozpatrywanie wniosków. Często w ciągu kilkudziesięciu minut od wypełnienia i wysłania formularza otrzymasz decyzję o swoim wniosku. Najczęściej jest ona pozytywna, ale może się okazać, że np. wysłany formularz zawiera błędy, przez co niemożliwe jest pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Wiele osób może zastanawiać się, ile czeka się na pieniądze w przypadku takiej pożyczki zaciąganej przez internet. Wiele zależy od tego, w jakim banku posiadasz konto, jednak często przelew otrzymasz w ciągu godziny.

Jakie są koszty pożyczki od ręki?

Wiele osób zastanawia się jakim oprocentowaniem cechuje się pożyczka od ręki. Tak naprawdę każda instytucja pozabankowa może ustalać warunki, na jakich będzie oferować pożyczki. Jednocześnie te zasady są jasne i możesz się z nimi zapoznać przed wypełnieniem wniosku. Co więcej w wielu instytucjach pozabankowych możesz tymi parametrami dowolnie manipulować — sam ustalasz czas, na jaki bierzesz zobowiązanie i jego wysokość. Na tej podstawie wyliczane są automatycznie koszty pożyczki.

Wiele osób uważa niesłusznie, że takie pożyczki są droższe. Natomiast warto zauważyć, że wiele instytucji pozabankowych oferuje tak zwaną „pożyczkę za darmo”, gdzie pierwsze zobowiązanie jest pozbawione kosztów. Oddajesz tyle, ile pożyczyłeś. Należy również pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach jest to jedyna forma pożyczki, na jaką może sobie pozwolić dana osoba.