Czy pożyczki społecznościowe są warte uwagi?

W dzisiejszych czasach osoba, która potrzebuje gotówki, ma bardzo duże możliwości. Może udać się do banku lub instytucji pozabankowej. Konkurencja na tych dwóch płaszczyznach jest coraz większa, przez co klienci mogą liczyć na atrakcyjne warunki zobowiązania. Jednak coraz prężniej rozwijają się też różnego rodzaju pożyczki społecznościowe. Czy warto się nimi interesować, czy lepiej skorzystać z pożyczek pozabankowych?

Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych?

W skrócie pożyczki społecznościowe polegają na tym, że Ty potrzebujesz pieniędzy i wyrażasz chęć zaciągnięcia zobowiązania. Natomiast „po drugiej stronie” są osoby, które dysponują gotówką i wyrażają chęć pożyczenia Ci jej. Całość odbywa się przez wygodną platformę, która ułatwia wszystko — Ty nie musisz osobiście szukać chętnych na pożyczenie gotówki, nie musisz dbać też o spłacanie każdej osobie oddzielnie pieniędzy, po prostu przesyłasz je na wyznaczone konto, a całością zajmuje się platforma.

Czy warto skorzystać z takich rozwiązań?

I tak, i nie. W ten sposób oczywiście jesteś w stanie pożyczyć pieniądze, być może nawet na korzystnych warunkach. Jednocześnie warto pamiętać o kilku kwestiach:

● Na takich portalach pieniądze pożyczają osoby, które chcą jak najwięcej zarobić. Więc najbardziej atrakcyjne są oferty, gdzie pożyczkobiorca chce zaciągnąć zobowiązanie na duży procent.

● Pożyczki możesz nie otrzymać — nikt nie jest w stanie zagwarantować, że znajdą się chętni, żeby przesłać Ci pieniądze.

● Na pieniądze czekasz dłużej niż w przypadku alternatyw.

Alternatywa dla pożyczek społecznościowych? Pożyczki pozabankowe!

Większość osób kierujących swoją uwagę w stronę pożyczek społecznościowych robi to, ponieważ odznaczają się one mniejszą ilością formalności. Są to często osoby, które szukają pożyczek bez BIK.

Bardzo dobrą alternatywą dla pożyczek społecznościowych w takiej sytuacji są oferty pozabankowe. Znajdziesz tutaj oferty, w których również nie potrzebujesz zaświadczenia o zarobkach, nie będziesz sprawdzany w BIK. A dodatkowo pożyczki pozabankowe wygrywają ze społecznościowymi tym, że:

● Wniosek jest rozpatrzony szybko, dzięki temu wiesz, na czym stoisz.

● Pieniądze otrzymasz w ciągu kilku godzin, a najpóźniej kilku dni na swoje konto.

● Wiesz, na jakich zasadach zostanie Ci udzielona pożyczka.

Reasumując to czy warto wziąć pożyczkę społecznościową, zależy w dużej mierze od twojej osobistej sytuacji. Warto jednocześnie znać ich alternatywy, a z pewnością są nią oferty instytucji pozabankowych.