Pożyczki ratalne bez BIK — co warto o nich wiedzieć?

Pożyczki ratalne bez BIK — co warto o nich wiedzieć?

Pożyczki pozabankowe wielu osobom kojarzą się z małymi kwotami i spłacaniem ich w jednej racie. To duża przeszkoda dla wielu osób, które z chęcią wzięłyby pożyczki pozabankowe, jednak konieczność spłaty ich w ciągu 30 dni jest odpychająca. Czy na rynku znajdują się inne, bardziej atrakcyjne oferty?

Czy ratalne pożyczki bez BIK istnieją?

Na początku trzeba zastanowić się, czy istnieją firmy udzielające takich pożyczek. I tu informacja jest bardzo dobra — na rynku znajdziesz różne firmy oferujące taki rodzaj pożyczek.

Warto jednocześnie zauważyć, że firmy udzielające pożyczek bez BIK mają możliwość sprawdzenia bazy dłużników, jednak nie muszą tego robić. Proces brania pożyczek ratalnych bez BIK jest taki sam jak proces brania wszystkich innych pożyczek bez BIK. Zwykle samemu ustalasz wysokość pożyczki oraz okres kredytowania. Następnie wypełniasz prosty wniosek.

Pożyczkodawca może poprosić o dodatkowe informacje, o wskazanie żyranta kredytu, a nawet wymagać ubezpieczenia pożyczonej gotówki. To wszystko ma na celu zabezpieczenie interesu firmy i upewnienie się, że spłacisz swoje długi.

Jak pożyczkodawcy udzielający pożyczek bez BIK sprawdzają swoich klientów?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób pożyczkodawcy weryfikują swoich klientów bez sprawdzania baz BIK. Niektóre osoby martwią się, że posiadając czyjeś dane można wziąć na tę osobę kredyt. Nie jest to takie proste. Przede wszystkim firmy sprawdzają tożsamość osoby, której udzielają pożyczki. W tym celu najczęściej wymagany jest przelew złotówki na konto pożyczkodawcy. Za pomocą prostej transakcji można łatwo upewnić się, że wskazane konto na pewno należy do pożyczkobiorcy oraz że to on sam zaciąga pożyczkę.

Kolejnym sposobem jest kontakt telefoniczny lub poprzez kuriera. Częściej wybierany jest kontakt poprzez rozmowę telefoniczną ze względu na jego szybkość — taka weryfikacja może odbyć się w ciągu kilku minut. Jednak coraz częściej do gry wkraczają nowoczesne technologie i wykorzystanie aplikacji takich jak np. Instantor. Klient loguje się do takiej aplikacji za pomocą danych używanych podczas logowania do konta bankowego. W ten sposób weryfikuje się jednocześnie tożsamość właściciela konta oraz analizuje historię jego rachunku. W ten sposób pożyczkodawcy mogą łatwo ocenić zdolności kredytowe danej osoby. Warto zaznaczyć, że dane w takich aplikacjach są szyfrowane oraz nigdzie nie są zapisywane.

Dlaczego wniosek o pożyczkę jest odrzucany?

Pierwsza poważną przyczyną są różnego rodzaju błędy w wypełnionym wniosku. Dlatego też przed wysłaniem wniosku o pożyczkę przede wszystkim dokładnie przyjrzyj się temu, czy aby na pewno wszystkie pola wypełniłeś dobrze.

Drugi element, na którym można zaprzepaścić szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku jest weryfikacja tożsamości. Najczęściej odbywa się ona poprzez dokonanie drobnego przelewu, jednak czasem jest też przeprowadzana weryfikacja telefoniczna. Jeżeli pożyczkodawca skontaktuje się z Tobą, a Ty nie odbierzesz połączenia, to twój wniosek zostanie odrzucony.

Ostatnim punktem jest niekorzystna zdolność kredytowa. Jeżeli pożyczkodawca uzna, że możesz sobie nie poradzić ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, to dla twojego i swojego dobra odrzuci twój wniosek. Jak nie trafić do baz BIK?

Co prawda w tym artykule udowodniliśmy, że można wziąć nawet pożyczkę ratalną bez BIK, jednak obecność w tych bazach może utrudnić zaciągnięcie również takich zobowiązań. Ponadto zwyczajnie lepiej mieć dostęp do ofert podmiotów, które korzystają z takich baz. Uniknięcie trafienia do BIK-u jest bardzo proste, w tym celu wystarczy po prostu:

- Spłacać wszystkie zobowiązania finansowe w czasie.

- W razie niemożliwości spłaty długu powinieneś jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą.

Warto też pamiętać, że nawet jeżeli znajdujesz się w bazach BIK-u, to nie przekreśla Cię to z możliwości dostania pożyczki w firmach, które sprawdzają takie bazy. Jeżeli twoje dochody są na odpowiednim poziomie, to nawet figurując w takich bazach, możesz otrzymać pożyczkę.