Kredyt przez internet bez bik

Kredyt przez internet bez bik

Co zrobić w sytuacji, gdy bardzo potrzebujesz pieniędzy, jednak banki nie chcą dać Ci kredytu? Bardzo często pożyczek szukają osoby, których zdolności kredytowe nie są w najlepszym stanie, bo np. mieli problem ze spłacaniem rat na czas, czy to przez zapominalstwo, czy też trudną sytuację finansową. Co powinny zrobić osoby w takiej sytuacji? Warto poszukać kredytów przez internet bez BIK.

Czym jest BIK?

Biuro informacji kredytowej S.A. to firma zbierająca i przetwarzająca informacje na temat historii kredytowej. Jeżeli bierzesz pożyczkę w banku, w jakiejkolwiek formie — kredyt hipoteczny, klasyczny kredyt, czy nawet sprzęt na raty, to automatycznie trafiasz do BIK-u.

Ma to swoje pozytywne strony, bo jeżeli regularnie spłacasz kredyty, to twoja zdolność kredytowa rośnie. Dzięki temu w przyszłości możesz ubiegać się o wyższe kredyty. Jednak jak wszyscy dobrze wiemy, w życiu różnie bywa i często dochodzi do sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie spłacić raty kredytu na czas, a przez to można mieć problem z uzyskaniem kolejnej pożyczki.

Jednak dzisiaj wiele firm pozabankowych oferuje kredyt przez internet bez BIK. Jest to świetna alternatywa dla osób, które mają problem ze wzięciem kredytu w banku, albo szukają alternatyw dla klasycznych pożyczek. O zaletach chwilówek internetowych pisaliśmy ostatnio na blogu.

Czy kredyty przez internet bez BIK są bezpieczne?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Od przeciwników takiej formy pożyczek można usłyszeć stwierdzenie “skoro bank nie chce Ci udzielić kredytu, to oznacza, że nie powinieneś go brać”.

Niestety wszyscy dobrze wiemy, że instytucje finansowe rządzą się swoimi, często zawiłymi prawami. Czasem odmawiają kredytu osobom, których sytuacja finansowa jest naprawdę dobra. A niestety widząc odrzucony wniosek o pożyczkę, nie wiesz co jest przyczyną negatywnego rozpatrzenia go.

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że często kredyty internetowe bez BIK są brane na mniejsze sumy. Często ludzie potrzebują dosłownie kilkuset złotych, w dodatku na krótki okres. W takiej sytuacji kredyt bez BIK jest nie tylko wygodniejszy, ale również znacznie bardziej opłacalny.

Pożyczki dla zadłużonych bez BIK

Nawet jeżeli na swoim koncie masz głównie długi, to dzięki pożyczkom internetowym, które nie sprawdzają twojej sytuacji w BIK-u możesz zdobyć dodatkowe środki.

Po prostu wypełniasz formularz. Zwykle zajmuje to około 15 minut. Po jego wypełnieniu zwykle robisz przelew weryfikacyjny. Ma on na celu potwierdzić prawdziwość twoich danych. Jeżeli z jakichś powodów nie jesteś w stanie wykonać przelewu weryfikacyjnego, to często firmy oferujące kredyty internetowe bez BIK są w stanie zweryfikować prawdziwość twoich danych w inny sposób. Jeżeli nie wykonasz przelewu, to możesz spodziewać się kontaktu telefonicznego w przeciągu kilku godzin. Natomiast jeżeli taki przelew wykonasz, to w wielu przypadkach pieniądze po prostu trafią na twoje konto.

Co wyróżnia kredyty internetowe bez BIK?

Przede wszystkim korzystając z takich kredytów:

- Ograniczasz do minimum formalności — formularz wypełniasz w ciągu kilkunastu minut, a nie kilkudziesięciu. Zwykle nikt do Ciebie nie dzwoni, żeby przeprowadzić wywiad.

- Pieniądze masz szybko na koncie. Czas oczekiwania na przelew jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych kredytów.

- Elastyczna forma kredytu — sam określasz dokładnie kwotę, jaką chcesz pożyczyć. Możesz wziąć kredyt zarówno na kwotę kilkuset złotych, jak i kilku tysięcy.

Dlatego właśnie kredyty internetowe bez BIK cieszą się tak dużą popularnością. Są one znacznie wygodniejsze od tradycyjnych kredytów.

Czy pożyczka bez BIK jest możliwa w przypadku posiadania komornika?

Wiele osób zastanawia się, czy może sobie pozwolić na kredyt, gdy na ich konto bankowe wszedł komornik. Tu wiele zależy od tego, w usług jakiej firmy oferującej pożyczki pozabankowe bez BIK chcesz skorzystać. Znaczna część firm oferuje swoje usługi nawet dla osób, których konta bankowe są obciążone komornikiem, jednocześnie warto skontaktować się z firmą, której oferta Cię zainteresowała, zanim zaczniesz wypełniać formularz.