Czy są dostępne pożyczki dla bezrobotnych?

Czy są dostępne pożyczki dla bezrobotnych?

Pożyczka bez dochodu może wydawać się początkowo pozbawiona sensu, w końcu, jeżeli ktoś nie zarabia, to w jakim celu miałby brać pożyczkę? Okazuje się, że powodów może być wiele, jednak pozostaje pytanie — czy istnieją pożyczki, które zostaną udzielone osobom bez dochodu?

Po co brać pożyczki bez dochodu?

Powodów, dla których ktoś może chcieć wziąć pożyczkę, mimo że nie posiada dochodu, może być wiele:

- Straciła pracę i nie ma środków do życia.

- Chcę pomóc bliskiej osobie.

- Potrzebuje pieniędzy na leki.

- Może mieć dochód, jednak nieakceptowalny przez niektórych pożyczkodawców.

Nawet gdy osoba znajdzie pracę, to zanim otrzyma wypłatę minie wiele czasu. Nie zmienia to natomiast faktu, że potrzebuje pieniędzy jak najszybciej. Najlepiej od razu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą pożyczki bez dochodu, jednak warto zadać sobie najpierw pytanie.

Czy pożyczki bez dochodu istnieją?

Trzeba zaznaczyć, że rynek pożyczkowy jest bardzo rozbudowany i liczba ofert na nim cały czas rośnie. Znalezienie firmy oferującej pożyczki bez dochodu nie jest być może zadaniem prostym, jednak nie jest też niemożliwe.

Dzisiaj wiele firm oferuje pożyczki bez zaświadczeń, które sprawiają, że nie musisz udokumentować swoich dochodów, żeby otrzymać pożyczkę, o którą się ubiegasz. Mimo to pieniądze otrzymujesz w kilkanaście minut od pozytywnie rozpatrzonego wniosku. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają pracy, natomiast potrzebują zastrzyku gotówki.

Jeżeli mówimy o pożyczkach bez dochodu, to trzeba też poruszyć kwestie bezpieczeństwa takich świadczeń. Niektórym osobom może wydawać się, że pożyczkodawca ponosi zbyt duże ryzyko.

Jak pożyczkodawcy udzielający pożyczek bez dochodu zabezpieczają swój interes?

Możliwości tak naprawdę jest mnóstwo. Warto zauważyć, że osoby szukające pożyczek bez dochodu często jakiś dochód faktycznie mają, tylko nie jest on oparty o umowę o pracę. A to już niestety przekreśla możliwość zaciągnięcia wielu zobowiązań. Takie osoby mogą otrzymywać regularnie gotówkę, z:

- Różnych zasiłków

- Alimentów

- Renty

- Umowy o pracę/zlecenie

- Umowy najmu

Dzięki wprowadzeniu konstytucji dla biznesu obecnie nawet nie trzeba prowadzić firmy, żeby mieć niewielki dochód. Jednak niektórzy pożyczkodawcy wymagają umowy o pracę.

Sprawdzenie płynności finansowej przez pożyczkodawców

Pożyczkodawcy mają również inne sposoby na sprawdzenie płynności finansowej przez osoby zainteresowane pożyczką. Przykłady najczęstszych działań, to pokazanie im regularnie płaconych rachunków, albo wyciągu z konta, gdzie otrzymujesz stałe wpłaty.

Innym sposobem jest potwierdzenie posiadania wartościowych ruchomości np. złotej biżuterii, samochodu, wartościowych maszyn. Również posiadanie nieruchomości pod zastaw bywa wystarczające. Firmy pozabankowe oferujące pożyczkę bez dochodu mają po prostu różne sposoby na sprawdzenie płynności finansowej. Innym przykładem jest wykorzystanie nowoczesnej aplikacji takiej jak np. instalator, dzięki której pożyczkodawca jest w stanie jasno określić sytuację finansową osoby starającej się o kredyt.

Inną alternatywą jest wzięcie umowy z poręczycielem, temat ten poruszaliśmy już na naszym blogu.

Na jakich warunkach są udzielane pożyczki bez dochodów?

Na koniec warto odpowiedzieć sobie na ważne pytanie — czy pożyczki bez dochodów, są udzielane na gorszych warunkach, niż te, gdzie dochody są rzetelnie sprawdzane? I tak, i nie — wiele zależy od tego, z jakiego usług pożyczkodawcy zdecydujesz się skorzystać. Z jednej strony pożyczki bez dochodu są dla pożyczkodawcy większym ryzykiem, przez co mogą być one wyżej oprocentowane. Jednak z drugiej strony nie będą to różnice odczuwalne.

Najważniejszym aspektem jest bycie w odpowiednim wieku. Osoby młode często mają ograniczenia, dlatego, jeżeli jesteś osobą młodą, to sprawdź, jaki jest minimalny wiek pożyczkobiorcy w firmie, w której chcesz wziąć pożyczkę. Często ograniczenia są do wieku 21-22 lat, jednak można spotkać przypadki, gdzie nawet starsze osoby mają problem ze wzięciem pożyczki.

To najważniejsze uwagi, oczywiście ważne jest posiadanie swojego konta bankowego, telefonu, jednak to są rzeczy, o których pisaliśmy w artykule o weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy.