Pożyczki pozabankowe brane za pośrednictwem kuriera

Pożyczki pozabankowe brane za pośrednictwem kuriera

Wiele osób decyduje się na pożyczki pozabankowe ze względu na szybkość pojawiania się pieniędzy na koncie. Rozpatrzenie wniosku jest szybkie, natomiast po jego pozytywnym rozpatrzeniu pieniądze otrzymujesz na swoje konto w mgnieniu oka. Jednak często istnieje możliwość wysłania umowy kurierem, wtedy na pieniądze czekasz znacznie dłużej. Czy takie rozwiązanie ma jakieś zalety?

Pożyczkodawcy dają duży wybór

W dzisiejszych czasach rynek pożyczkowy jest bardzo rozbudowany. Firmy starają się maksymalnie uprościć formalności, dlatego też proces weryfikacji klienta bardzo często odbywa się za pomocą przelewu, lub rozmowy telefonicznej. Powodem jest to, że zajmuje to tylko chwilę, co sprawia, że pożyczkobiorca szybciej otrzymuje swoje pieniądze. Jednak wiele firm pozabankowych oferuje możliwość dostarczenia umowy kurierem. W takiej sytuacji kurier przyjeżdża do twojego domu i dostarcza Ci umowę, którą Ty podpisujesz. Dopiero, po podpisaniu przez Ciebie umowy pieniądze zostaną przelane na twoje konto.

Dlaczego warto postawić na kuriera?

Wzięcie pożyczki pozabankowej przy pomocy kuriera jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które są sceptycznie nastawione do zaciągania pożyczek przez internet. Tutaj otrzymują oni umowę w formie fizycznej, ich zobowiązanie nabiera bardziej „namacalnej” formy. Dla wielu osób ma to cały czas duże znaczenie.

Ponadto warto zauważyć, że weryfikacja przez kuriera nie jest też dużo dłuższa. Najczęściej kolejnego dnia kurier jest już w twoim domu z umową, dzięki czemu Ty szybko otrzymujesz pieniądze, które pożyczyłeś.

Trzeba też podkreślić, że w niektórych przypadkach taka forma wzięcia pożyczki pozabankowej jest jedyną dostępną. Jeżeli nie masz np. możliwości wykonania przelewu weryfikacyjnego ani weryfikacji telefonicznej, to wtedy zostaje Ci najczęściej właśnie podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera.

Czy kurier jest dobrym wyborem?

Na to pytanie odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wykorzystanie kuriera ma oczywiście swoje wady, ale ma też wiele zalet. Prawda jest taka, że każdy sposób weryfikacji tożsamości klienta przez pożyczkodawcę jest skuteczny. A im więcej jest dostępnych sposobów, tym lepiej dla Ciebie, osoby ubiegającej się o pożyczkę. Masz bowiem możliwość wybrania takiego sposobu, jaki Tobie najbardziej odpowiada.

Dlatego też, jeżeli bierzesz pożyczkę pozabankową, to wybierz taki rodzaj weryfikacji, jaki dla Ciebie jest najkorzystniejszy. O zaletach i wadach różnych sposobów już pisaliśmy na naszym blogu.