Pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa bez BIK

Pożyczka pozabankowa bez BIK

Istnieją w naszym życiu sytuacje, kiedy po prostu jest nam pod górkę. Czasem los nie ma dla nas dobrych wieści przez kilka miesięcy czy lat, czasem sami, przez swoje błędy znajdujemy się w podbramkowej sytuacji, z której ciężko nam wyjść, czy zrobić jakikolwiek krok. Sytuacje te porównywalne są z bagnem, z którego gdy próbujemy wyjść, to szamocząc się, zapadamy się głębiej. W przypadku bagna najlepiej sprawdzają się powolne lecz zdecydowane ruchy, nie nerwowe i nie pochopne, często w przypadku życiowej sytuacji przypominającej bagno te rady również okazują się najlepszymi i mogącymi uratować nas przed utonięciem.

Ludzie są omylni, jak każdy gatunek na świecie popełniamy błędy, większe lub mniejsze. A czasem również i takie, z których ciężko nam się wygrzebać samemu. Z całą pewnością do takich błędów należą tzw. lawiny finansowe, czyli niespłacone długi, narastające odsetki, zaciąganie kolejnych pożyczek aby spłacić poprzednie i zapędzanie się tym sposobem w spirale bez wyjścia. Niestety, ale zwykle tego typu działanie ma odwrotny skutek, niż byśmy sobie tego życzyli, generując coraz to większe długi. Zwykle idą one w parze również z niekorzystnym wpisem w BIK, zamykającym drogę do zaciągania nowych kredytów. Z założenia ma to blokować drogę do wpadania głębiej w spiralę finansową, jednak ma odwrotny skutek.

Często ludzie, którym nawet powoli udaje się wychodzić z problemów finansowych zostają zablokowani przez BIK na długie lata, co zamyka im drogę do wielu możliwości w przyszłości. Zadaniem Biura Informacji Kredytowej jest bowiem gromadzenie i udostępnianie danych o spłaconych i aktualnie spłacanych zobowiązaniach kredytowych. Dane z BIK są wykorzystywane przez instytucje sektora finansowego do zarządzania ryzykiem kredytowym, ograniczania ryzyka wyłudzeń kredytów i monitorowania zadłużenia.

Aby znaleźć się na liście BIK wcale nie trzeba również być “nałogowym dłużnikiem”, wystarczy, że powinie nam się noga, będzie się za nami ciągnął dług z przeszłości, a Biuro Informacji Kredytowej nie da nam o sobie zapomnieć przez wiele lat. Często również przez takie sytuacje odcina nam to drogę do późniejszych ewentualnych pożyczek czy kredytów. A co, jeśli nawet będziemy na dobrej drodze do wyjścia z zadłużenia i nagle przydarzy nam się wypadek. Może to być złamany ząb, awaria samochodu w środku drogi, potrzeba odwiedzenia lekarza przez nagłe pogorszenie zdrowia lub zalanie mieszkania. Wypadki chodzą po ludziach i bardzo często lubią pojawiać się parami. Co w przypadku, gdy negatywny wpis w BIK odcina nam drogę do wzięcia pożyczki nawet na te niezbędne pareset złotych? Wtedy z pomocą przychodzą firmy oferujące pożyczki gotówkowe bez BIK. Często też firmy takie nie sprawdzają KRD i udzielają pożyczek na podstawie dowodu lub też pod zastaw dowolnego majątku, nieruchomości a nawet dzieł sztuki. Pożyczki pozabankowe bez BIK udzielane są zwykle na prostych zasadach, zawierają minimum formalności i często też, oferujące je firmy gwarantują dodatkowe usługi w postaci doradztwa kredytowego oraz analizy finansowej, co pomaga kompleksowo przeanalizować sytuację pożyczkobiorcy i wybrać najkorzystniejszą opcję i rozwiązanie.

Wybierając pożyczkę pozabankową bez BIK warto jednak pamiętać, że wciąż jest to pożyczka i wciąż obejmują nas zobowiązania takie same, jak w przypadku pożyczek bankowych. Do zobowiązań tych z całą pewnością i bezapelacyjnie należy zwrot pożyczonych pieniędzy w umówionym z firmą terminie i na określonych warunkach. Często ludzie decydujący się na pożyczki pozabankowe bez BIK są, tak jak już wcześniej wspominałam, tzw. “nałogowymi dłużnikami”, wykorzystując możliwość wzięcia kolejnej pożyczki bez zbędnych formalności. Należy jednak pamiętać, że takie działanie jest niebezpieczne i jedynie pogłębia lawinę długów.

Każdego z nas czasem spotyka sytuacja, w której po prostu brakuje nam pieniędzy. O ile nie są to sytuacje notoryczne i w których sami sobie możemy powiedzieć “dziękuję”, o tyle nie musimy specjalnie przejmować się i obwiniać się w przypadku ich zaistnienia. Każdemu bowiem zdarza się i każdy z całą pewnością przynajmniej raz doświadczył sytuacji, o jakich mówi się, że chodzą parami - czyli nieszczęścia, pecha, niefartu.

Odkładałeś przez rok gotówkę, wydałeś ją na wymarzony samochód, a krótko potem niefortunnie potknąłeś się o próg, uderzyłeś we framugę lub Twoje ukochane dziecko z impetem zdzieliło Cię głową w podbródek no i masz, złamał Ci się ząb, ból jest niesamowity, zaglądasz do portfela, żeby podliczyć gotówkę, którą masz i przy okazji znaleźć wizytówkę do swojego dentysty. Wtedy nagle przypominasz sobie, że wszelkie oszczędności utopiłeś w cacko, które stoi przed domem, bieżącą gotówkę z tego miesiąca zdążyłeś wydać na rachunki i zakupy, a następna wypłata dopiero za półtora tygodnia. Ból staje się coraz silniejszy a w głowie pojawiają się myśli - jak ja, cholercia, pójdę pojutrze do pracy?...